Zažili jsme

2017/2018

V tomto roce navštěvovalo TJ Loučku 98 aktivních členů, kteří chodili celkem do 9 oddílů, které přinesly spoustu nových zážitků. Všichni pilně trénovali a radovali se ze zlepšení, výher nebo úspěchů, ať už veřejných, či malých osobních.

Hned první radost na sebe nenechala dlouho čekat, jelikož 7.-9. září se v Brně konal již 8. ročník republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Naše škola se tohoto finále zúčastnila již po sedmé. Letos se do něj probojovalo osmičlenné družstvo díky zisku vysokého počtu bodů v krajském kole, a také dva jednotlivci. Naše družstvo v silné konkurenci předvedlo nečekané výkony a obsadilo úžasné 12. místo a zlepšilo loňský rekord téměř o 2300 bodů. Na tento úspěch jsou pyšní nejen závodníci, ale také jejich trenéři.

Využili jsme pěkného zářijového počasí pro běžecký závod Zátorský kros, který prověřil vytrvalost našich nejmenších závodníků a současně objevil nové talenty.


V říjnu se činili naši cyklisté, kteří svědomitě trénují v cyklistickém oddílu. Poslední říjnový víkend se v Krnově jely dva závody v cyklokrosu. V sobotu na Cvilíně a v neděli u Lokomotivy Krnov. Na Cvilíně se nejvíce dařilo Matyáši Střížovi, který skončil druhý a Adince Daňkové, která dojela třetí. Dominik Daněk dojel i s opravou zaseknutého řetězu pátý, Pepa Ulman rovněž, Kuba Ulman šestý a Oliver Záviš osmý. V neděli se do závodu za silného větru a deště pustila jen Zuzka Lantová, která v závodě na 5 minut dojela druhá a v závodě na 20 minut pátá.

V listopadu jsme zabodovali ve venkovním závodu "Hrouzovka", který je určen pro všechny příznivce běhu a cyklistiky. Z naší školy se zúčastnili dva běžci a dvě cyklistky. Kuba Ulman doběhl v dvoukilometrové trati 5., Tobiáš Stříž 9. V 15 km dlouhém závodě kol zabodovala Aďa Daňková, která dojela druhá mezi ženami. Zuzka Lantová skončila 6.

Mnoho nejen sportovních zážitků máme z listopadového projektu "Sport v pohraničí". Vycestovali jsme totiž s dětmi do polského Dance a tam jsme poměřili síly s vrstevníky v různých sportovních disciplínách. Na závěr si chlapci i děvčata zahráli "mezinárodní" kopanou.

Předvánoční čas jsme si zpříjemnili sportem. Naši žáci se zúčastnili atletického závodu Krnovské laťka, kde obsadili jedno 2. (Karolína Konvičková) a dvě 3. místa (Iveta Tkáčová a Ladislav Zelinka).

Poslední sportovní akce roku 2017 byl Vánoční turnaj ve stolním tenise. Zvítězil Martin Panáček.

Hned po vánočním lenošení se v naší tělocvičně odehrálo školní kolo turnaje v ringu, do kterého postoupily nejlepší dvojice dívek a chlapců z třídních kol. Turnaj zpestřila také účast nejlepších dvojic ze ZŠ Lichnov. Součástí turnaje byla také doprovodná soutěž v hraní dámy, kterou hráli účastníci mezi jednotlivými zápasy.

Nejmenší děti naší školy trénovaly v atletické přípravce. V rámci Přípravného oddílu jsme plnili Hejtmanův pohár, cvičili jsme Odznak olympijských vítězů a připravovali se na Sazka olympijský víceboj. Hned v prvním pololetí se děti zúčastnily soutěže Malý atlet v disciplínách: driblování, skákání přes švihadlo, T běh a opičí dráha.


Naši cyklisté absolvovali první jarní závody. Nejlépe si vedl již zkušený Matyáš Stříž, který zvítězil v etapovém závodě Slezan Tour a v závodě O cenu Krnova. Zuzka Lantová získala 3. místo v Bohumínské časovce. Aďa Daňková suverénně zvítězila na Head bike maratonu v Horním Benešově a Dominik Daněk na tomtéž závodě skončil 3.

V březnu se náš florbalový tým utkal v rámci soutěže Streethockey s týmem z Lichnova. Vyhráli jsme a postoupili jsme do Velkého finále Street hokeje v Ostravě Dubině. Hned při vstupu do sportovní haly na nás dýchla super atmosféra vroucích kotlů. V zápase jsme sice nevyhráli, za to jsme obdrželi mnoho dárků a odnesli si skvělý zážitek.

V dubnu se naši žáci zúčastnili okresního kola štafetového poháru. Naši malí sportovci skončili na 5. místě, což se budeme snažit v příštím roce zlepšit a obsadit lepší příčku.

I fotbalisté se činili. Na konci dubna si naši malí fotbalisté zahráli na okrskovém kole MC Donald's CUP. Jedna remíza, jedna výhra a dvě prohry. Ve skupině celkově čtvrtí.

Také děti z badmintonového oddílu výborně reprezentovaly. Dne 25. května se na ZŠ Janáčkovo náměstí v Krnově konal turnaj ve čtyřhře v badmintonu. Jsme rádi, že děti z badmintonového kroužku mohly využít své celoroční snažení a poměřit své síly s vrstevníky z jiné školy. Všechny děti bojovaly statečně, a dokonce David Panáček a Lukáš Opěla vybojovali úžasné 3.místo.

V pátek 25. května se v ZŠ Zátor konal turnaj čtyřher ve stolním tenise. Celkem 11 dvojic žáků 5. - 9. ročníku bojovalo v systému každý s každým a z vítězství se nakonec radovali s těsným výsledkem deváťáci Šimon Chovančík a Ladislav Zelinka.

Dne 7. 6. pořádala TJ Loučka a ZŠ Zátor již tradiční 5. ročník atletických závodů, kterého se zúčastnilo celkem 166 závodníků ze ZŠ Brantice, Janáčkova Krnov, Lichnov a Zátor. Soutěžilo se v pěti v atletických disciplínách OVOV, a to v běhu na 60 m, ve vytrvalostním běhu na 300 m a 600 m, skoku dalekém, trojskoku a hodu míčkem.


Květen byl pro naše sportovce náročný. 4. května se konalo v Rýmařově okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Zúčastnilo se ho 24 našich sportovců a 12 z nich postoupilo do krajského kola v Havířově, které se konalo 30. května. Tam statečně bojovali tito nejúspěšnější: Karolína Pydychová, Jakub Ulman, Tobiáš Stříž, Adina Daňková, Martin Panáček, Karolína Konvičková, Iveta Tkáčová, Jana Váňová, Lukáš Klimecký, Pavla Repková a Roman Bernát. Roman a Kuba ve svých kategoriích zvítězili a zajistili si tak přímý postup do Republikového finále v Brně.

Na atletickém Poháru rozhlasu konaném 11. června letos nejvíc bodoval David Špok. Zvítězil v běhu na 1500 m a ve skoku do výšky byl těsně druhý. Výborně si vedla také Kája Konvičková, která obsadila dvě třetí místa, a to v dálce a výšce.

2016/2017

 Tento rok byl docela úspěšný, co se týče úspěchů a dobytých medailí. Hned 8.-10. září jsme zazářili, alespoň v našich očích na Republikovém finále OVOV v Brně. Po dva dny naši závodníci bojovali a z celkem 40 družstev obsadili 21. příčku.

V září také následoval tradiční Zátorský kros pro 1. stupeň, kde si děti měří každoročně své síly v běhu kolem restaurace Kanál.

22. září se 40 našich nejlepších běžců vydalo do Břidličné zazávodit si s ostatními běžci našeho okresu. Zazářili naši nejmladší kluci, kteří všechna ostatní družstva porazili. Výborné byly taky nejstarší dívky, skončily druhé, a šesťačky se sedmačkami třetí. Z jednotlivců byla nejlepší Adinka Daňková a David Špok, oba obsadili třetí místa.

30. září se šestice našich cyklistů vydala do Opavy bojovat s dalšími 180 cyklisty z Opavských škol o stupně vítězů. Povedlo se to bratrům Střížovým, kteří získali ve svých kategoriích druhá místa.

Mega úspěch 15. září zaznamenal Maty Stříž na cyklokrosovém závodě v Bílovci. Od startu jel na prvním místě a tuto pozici si udržel až do cíle. Pepa, přestože si chvílemi hrál na "ozemboucha", dojel na luxusním pátém místě.

V září jsme rozjeli nový oddíl Badminton pod vedením paní Ivety Hromkové. Hráči dostali vybavení, sítě, míčky a rakety a hned po několika tréninzích si změřili síly s partnerskou školou Janáčkova Krnov.

V prosinci se naši florbalisté zúčastnili školního turnaje, kde ve velké konkurenci skončili ve skupině 2. a celkově si odnesli 4. místo.

19. ledna napadlo tolik sněhu, aby se po třech letech mohl zase v rámci Borec cupu konat závod na běžkách. Tempu trenérů Radima Kohuta a Romany Lantové stačili pouze Matyáš Stříž - 2. místo a Ondra Podracký- 4. místo.

Na prvním i druhém stupni se žáci již druhým rokem zapojili do soutěže Hejtmanův pohár, který je zaměřený na rychlost, obratnost a zručnost. Zapojili se téměř všichni.

15.3. si florbalisté zahráli s Lichnováky v soutěži STREET hockey, sice jsme nepostoupili, ale nám to nevadí.

Dne 22.3. se konala v Lichnově sálová kopaná 1. stupně ZŠ. Naši žáci získali nádherné 1. místo z pěti zúčastněných družstev a stali se absolutním vítězem bez jediné prohry.

V březnu k nám dorazili konečně naše nové cyklodresy, jejichž design jsme si vymysleli, tak snad se budou líbit.

Jako kvalitní tréninky před nadcházejícím okresním a krajském kole "Odznaku všestrannosti olympijských vítězů" se rozhodly základní školy v Zátoru, Lichnově a Rýmařově uspořádat tři pětiboje. První proběhl v lednu v Lichnově, druhý 31.3. u nás. Tento den bojovalo o stupně vítězů celkem 50 dětí ze zmíněných škol. Z našich si nejlépe vedli chlapci, kteří obsadili 1. i 2. místo. Děvčata skončila pátá a šestá. Z jednotlivců byl nejlepší Roman Bernát, který ve své kategorii zvítězil, druhý byl Kuba Ulman, třetí Matyáš Stříž a Iveta Tkáčová.

24.4. se v Rýmařově konal pětiboj OVOV, který měl prověřit zdatnost závodníků před okresním kolem OVOV, které proběhne opět v Rýmařově v pátek 5. května. Naše družstvo ukázalo, že je připraveno kvalitně, neboť celou soutěž vyhrálo. Z jednotlivců byl nejlepší Roman Bernát, který ve své kategorii zvítězil, 2. místa obsadili Ondra Podracký a Iveta Tkáčová, 3. místa Matyáš Stříž a Jakub Ulman.

Dne 3.5. se naši žáci 1. stupně zúčastnili fotbalového zápasu v soutěži MC Donald´s CUP. Nutno říci, že si vedli velice dobře a z 11 družstev skončili na 6. místě.

Přepisujme dějiny! Historicky poprvé se našemu družstvu podařilo zvítězit na okresním kole OVOV a být tedy lepší než dosud pro nás neporazitelný Rýmařov. Stalo se tak 5. května právě v Rýmařově. Družstvo ve složení Roman Bernát, Matyáš Stříž, Ondra Podracký, David Špok, Pavlína Repková, Jana Váňová, Sabina Lorencová, Iveta Tkáčová si tak zařídilo přímý postup do krajského kola. Do kraje pojede navíc ještě pět jednotlivců, a to Jakub Ulman(1.), Zuzana Lantová (1.), Tobiáš Stříž (2.), Adina Daňková (2.), David Petr (2.).

Již tradiční atletická soutěž pro 2. stupeň se uskutečnila 12.5. na stadionu v Krnově. Z našich nejvíc zazářil Petr Prawda, který zvítězil ve skoku do výšky výkonem 148 cm. Ve stejné disciplíně obsadila druhé místo Pavla Repková. V běhu na 60 m byl velmi rychlý Tonda Kolder, který získal rovněž druhé místo. Velmi dobře si vedlo celé družstvo starších žáků, neboť v celkovém bodování skončilo třetí. Starším žačkám chybělo do třetího místa pár bodů a mladší žáci, kteří soutěžili ve velkém oslabení, obsadili 7. místo.

Místního cyklistického závodu O cenu Krnova 21.5. se zúčastnilo 8 našich cyklistů - bratři Střížovi a Ulmanovi, Zuzka Lantová, Adinka Daňková, Ondra Fabián a Kuba Groda. Nejlépe si vedl Maty, na těžké 29 km dlouhé kopcovité trati, kterou navíc ztěžoval silný protivítr, dosáhl neuvěřitelné průměrné rychlosti- 34 km/h.

V úterý 23. května se v Krnově za penzionem Eso konaly dětské cyklistické závody, kterých se zúčastnilo 105 dětí. Matyáš Stříž zvítězil, Pepa Ulman 2., Tobiáš Stříž 2., Kuba Ulman 3., Lukáš Duda 4., Patrik Barnet 5. Zuzka Lantová kvůli pádu závod nedojela.

28.5. se Maty Stříž v Doubravě stal mistrem kraje v časovce jednotlivců. Pepa Ulman dojel pátý.

Již několik let se naši cyklisté zúčastňují závodu v Písku u Jablunkova "Do vrchu Bahenec". 7 km do prudkého kopce vyžaduje opravdu velkou fyzičku a bez pořádného tréninku to málokdo zvládne. To, že Maty Stříž je ve skvělé formě, dokazuje fakt, že dnes dobyl Bahenec nejrychleji ze všech. Zuzka Lantová dojela osmá a poprvé se jí při tomto závodě povedlo, že nešla ani kousek pěšky.

14.6. se konaly tradiční atletické závody pro 1. stupeň ZŠ. Celkem se zúčastnilo 184 závodníků ze ZŠ Zátor, Janáčkova Krnov, Brantice a ZŠ Lichnov. Počasí nám velmi přálo a děti, učitelé i naši pomocníci deváťáci si báječnou atmosféru závodů velice užili.