Zažili jsme

2016/2017

Tento rok byl docela úspěšný, co se týče úspěchů a dobytých medailí. Hned 8.-10. září jsme zazářili, alespoň v našich očích na Republikovém finále OVOV v Brně. Po dva dny naši závodníci bojovali a z celkem 40 družstev obsadili 21. příčku.

V září také následoval tradiční Zátorský kros pro 1. stupeň, kde si děti měří každoročně své síly v běhu kolem restaurace Kanál.

22. září se 40 našich nejlepších běžců vydalo do Břidličné zazávodit si s ostatními běžci našeho okresu. Zazářili naši nejmladší kluci, kteří všechna ostatní družstva porazili. Výborné byly taky nejstarší dívky, skončily druhé, a šesťačky se sedmačkami třetí. Z jednotlivců byla nejlepší Adinka Daňková a David Špok, oba obsadili třetí místa.

30. září se šestice našich cyklistů vydala do Opavy bojovat s dalšími 180 cyklisty z Opavských škol o stupně vítězů. Povedlo se to bratrům Střížovým, kteří získali ve svých kategoriích druhá místa.

Mega úspěch 15. září zaznamenal Maty Stříž na cyklokrosovém závodě v Bílovci. Od startu jel na prvním místě a tuto pozici si udržel až do cíle. Pepa, přestože si chvílemi hrál na "ozemboucha", dojel na luxusním pátém místě.

V září jsme rozjeli nový oddíl Badminton pod vedením paní Ivety Hromkové. Hráči dostali vybavení, sítě, míčky a rakety a hned po několika tréninzích si změřili síly s partnerskou školou Janáčkova Krnov.

V prosinci se naši florbalisté zúčastnili školního turnaje, kde ve velké konkurenci skončili ve skupině 2. a celkově si odnesli 4. místo.

19. ledna napadlo tolik sněhu, aby se po třech letech mohl zase v rámci Borec cupu konat závod na běžkách. Tempu trenérů Radima Kohuta a Romany Lantové stačili pouze Matyáš Stříž - 2. místo a Ondra Podracký- 4. místo.

Na prvním i druhém stupni se žáci již druhým rokem zapojili do soutěže Hejtmanův pohár, který je zaměřený na rychlost, obratnost a zručnost. Zapojili se téměř všichni.

15.3. si florbalisté zahráli s Lichnováky v soutěži STREET hockey, sice jsme nepostoupili, ale nám to nevadí.

Dne 22.3. se konala v Lichnově sálová kopaná 1. stupně ZŠ. Naši žáci získali nádherné 1. místo z pěti zúčastněných družstev a stali se absolutním vítězem bez jediné prohry.

V březnu k nám dorazili konečně naše nové cyklodresy, jejichž design jsme si vymysleli, tak snad se budou líbit.

Jako kvalitní tréninky před nadcházejícím okresním a krajském kole "Odznaku všestrannosti olympijských vítězů" se rozhodly základní školy v Zátoru, Lichnově a Rýmařově uspořádat tři pětiboje. První proběhl v lednu v Lichnově, druhý 31.3. u nás. Tento den bojovalo o stupně vítězů celkem 50 dětí ze zmíněných škol. Z našich si nejlépe vedli chlapci, kteří obsadili 1. i 2. místo. Děvčata skončila pátá a šestá. Z jednotlivců byl nejlepší Roman Bernát, který ve své kategorii zvítězil, druhý byl Kuba Ulman, třetí Matyáš Stříž a Iveta Tkáčová.

24.4. se v Rýmařově konal pětiboj OVOV, který měl prověřit zdatnost závodníků před okresním kolem OVOV, které proběhne opět v Rýmařově v pátek 5. května. Naše družstvo ukázalo, že je připraveno kvalitně, neboť celou soutěž vyhrálo. Z jednotlivců byl nejlepší Roman Bernát, který ve své kategorii zvítězil, 2. místa obsadili Ondra Podracký a Iveta Tkáčová, 3. místa Matyáš Stříž a Jakub Ulman.

Dne 3.5. se naši žáci 1. stupně zúčastnili fotbalového zápasu v soutěži MC Donald´s CUP. Nutno říci, že si vedli velice dobře a z 11 družstev skončili na 6. místě.

Přepisujme dějiny! Historicky poprvé se našemu družstvu podařilo zvítězit na okresním kole OVOV a být tedy lepší než dosud pro nás neporazitelný Rýmařov. Stalo se tak 5. května právě v Rýmařově. Družstvo ve složení Roman Bernát, Matyáš Stříž, Ondra Podracký, David Špok, Pavlína Repková, Jana Váňová, Sabina Lorencová, Iveta Tkáčová si tak zařídilo přímý postup do krajského kola. Do kraje pojede navíc ještě pět jednotlivců, a to Jakub Ulman(1.), Zuzana Lantová (1.), Tobiáš Stříž (2.), Adina Daňková (2.), David Petr (2.).

Již tradiční atletická soutěž pro 2. stupeň se uskutečnila 12.5. na stadionu v Krnově. Z našich nejvíc zazářil Petr Prawda, který zvítězil ve skoku do výšky výkonem 148 cm. Ve stejné disciplíně obsadila druhé místo Pavla Repková. V běhu na 60 m byl velmi rychlý Tonda Kolder, který získal rovněž druhé místo. Velmi dobře si vedlo celé družstvo starších žáků, neboť v celkovém bodování skončilo třetí. Starším žačkám chybělo do třetího místa pár bodů a mladší žáci, kteří soutěžili ve velkém oslabení, obsadili 7. místo.

Místního cyklistického závodu O cenu Krnova 21.5. se zúčastnilo 8 našich cyklistů - bratři Střížovi a Ulmanovi, Zuzka Lantová, Adinka Daňková, Ondra Fabián a Kuba Groda. Nejlépe si vedl Maty, na těžké 29 km dlouhé kopcovité trati, kterou navíc ztěžoval silný protivítr, dosáhl neuvěřitelné průměrné rychlosti- 34 km/h.

V úterý 23. května se v Krnově za penzionem Eso konaly dětské cyklistické závody, kterých se zúčastnilo 105 dětí. Matyáš Stříž zvítězil, Pepa Ulman 2., Tobiáš Stříž 2., Kuba Ulman 3., Lukáš Duda 4., Patrik Barnet 5. Zuzka Lantová kvůli pádu závod nedojela.

28.5. se Maty Stříž v Doubravě stal mistrem kraje v časovce jednotlivců. Pepa Ulman dojel pátý.

Již několik let se naši cyklisté zúčastňují závodu v Písku u Jablunkova "Do vrchu Bahenec". 7 km do prudkého kopce vyžaduje opravdu velkou fyzičku a bez pořádného tréninku to málokdo zvládne. To, že Maty Stříž je ve skvělé formě, dokazuje fakt, že dnes dobyl Bahenec nejrychleji ze všech. Zuzka Lantová dojela osmá a poprvé se jí při tomto závodě povedlo, že nešla ani kousek pěšky.

14.6. se konaly tradiční atletické závody pro 1. stupeň ZŠ. Celkem se zúčastnilo 184 závodníků ze ZŠ Zátor, Janáčkova Krnov, Brantice a ZŠ Lichnov. Počasí nám velmi přálo a děti, učitelé i naši pomocníci deváťáci si báječnou atmosféru závodů velice užili.